• +725 134 755
  • podpora@ictvevyuce.cz

On-line nástroje

On-line nástroje

Google Classroom – učebna Google

Díky aplikaci Classroom je výuka produktivnější a smysluplnější, protože zefektivňuje zadávání úkolů, zlepšuje spolupráci a napomáhá virtuální komunikaci.

Pedagogové vytváří jednotlivé kurzy/předměty, vypisují a přidělují úkoly, posílají zpětnou vazbu a všechno vidí a najdou na jednom místě.

V Učebna Google je integrovaná s dalšími službami v rámci G Suite – Kalendář, Google Disk/Drive, Gmail, Hangou/Meet.

Microsoft Teams – EDU

Budujte spolupráci ve třídě, spojte s komunitami profesionálů zaměřených na výuku a svými kolegy pomocí Office 365, který zahrnuje Microsoft Teams.

Microsoft Teams můžete používat ve stolním počítači nebo na webu, ve svém zařízení iOS, Android, v tabletu nebo notebooku.

Studenti, učitelé a zaměstnanci mohou bez problémů spolupracovat, vytvářet obsah a sdílet zdroje z jediné, jednoduché platformy, kterou si snadno osvojí.

Zoom videokonference

Služba, která konkuruje Skypu od Microsoftu.

ZOOM nabízí videohovory s až se sto lidmi najednou. Hodí se tedy pro videokonferenci. Nejedná se však jen o službu pro videohovory, ale také pro klasické psaní, posílání emotikonů, fotek a jiných souborů.

Služba je v současné době dostupná pro mobily se systémem Android a iOS. Aplikaci si však můžete stáhnout také do počítačů s Windows a MAC. Velká nevýhoda je chybějící česká lokalizace.

Cisco WebEx

Celosvětově nejvíce využívaný konferenční systém. Stačí webový prohlížeč nebo mobil/tablet a připojení na internet. Lze využít videokonferenční zařízení, ale pro učitele plně dostačuje i běžný notebook s mikrofonem a webovou kamerou

Učitelé si mohou nyní zřídit účet ZDARMA. Registrace je potřeba pouze na straně učitele, žáci mají přístup zdarma bez registrace. Účet je možné bezplatně využívat po dobu čtyř měsíců.

U všech těchto řešení doporučujeme dbát především na bezpečnost a směrnice GDPR. Proto jsou řešení jako WhatsApp, Facebook, atd. naprosto nevhodná.